Call Us Free: 1-800-123-4567

Infrapuna küte – mis see on ja kuidas töötab?

Olete te kunagi müelnud kvarts inrapuna küttesüsteemi peale? Kas te teate, et see on üks soodsamaid võimalusi enda kodu soojana hoidmisel? Kui jah, siis on järgnev artikkel just see, mis teile veidi selgust toob ning aitab mõista, miks just selle tehnoloogia kasuks peaks otsustama.

Infrapuna küttekehasid on erinevaid alustated töötemperatuurist ning lõpetades efektiivsusastme ning hinnaga. Kõige enamlevinumad on keraamilised, mteallkattega ning kvarts infrapuna küttekehad. Keraamilised infrapuna kütteseadmed on tavaliselt kasutusel mõõduka soojuse tekitamiseks, samas kui metallist infrapuna küttekehad on kasutusel toiduainete soojendamiseks. Kõike levinum nende seas on kvarts-infrapuna küttesüsteemid, mida kasutatakse tavaliselt kodude ning kontorite soojendamiseks.

Kvarts-infrapuna küttekeha sees on kvartspirn, mis koosneb tavaliselt volframist juhtmetest, mis võimaldavad elektrivoolul liikuda. See seade vastutab ka soojuse kokkukogumise eest, mis suures ulatuses mõhjustab inrapunavalguse eraldumist. Kui infrapunavalgust toodetakse, siis inimesed ja esemed, mis selle teele jäävad, neelevad endasse seda ning lõpuks soojenevad üles.

Seega on küsimus sellest, kuidas infrapuna küttesüsteem aitab teil elektriarveid kokku hoida? See on lihtne! Kvarts-infrapuna küttekeha ei tööta pidevalt, vaid ainult poole ajast. See tähendab seda, et ta ei tarbi väga palju energiat  ning seetõttu kasutab vähem voolu. Lisaks sellele soojendab see küttesüsteem ainult inimesi ning objekte, mis jäävad lainete teele ette, mitte aga tervet ruumi. See on väga uus ning moodne tehnoloogia, mis on loodud selleks, et toota soojust ilma seda üleliigselt kulutamata.

Enamik küttekehi, mis on turus saadaval, on loodud selliselt, et need soojendavad enbda ümber olevat õhku. See on ka peamine põhjus, miks elektrilised küttesüsteemid tõstavad teie elektriarveid nii palju. Infrapunasoojendid  lõikavad kasu aga infrapunatehnoloogiast ning seeõttu ei kuluta energiat õhu kütmisele. See teeb antud süsteemist väga efektiivse ning tagab selle, et teie arved väheevad oluliselt, kui te seda kasutate. Lisaks madalamatele elektriarvetele on see süsteem ka äärmiselt keskkonnasõbralik, sest see ei eemalda ruumis olevat hapnikku ning niiskust toa õhust.

Võrreldest teiste küttesüsteemidega, mis töötavad erinevate kütuste abil, ei ole infrapuna küttesüsteemil soojuse tekitamiseks vaja leekide olemasolu, mis vähendab ohtliku vingugaasi ja muude heitgaaside tekitamist oluliselt. Lisaks muule vähendab antud süsteem ka energia kasutamist ning on äärmiselt ohutu, sest kõik infrapuna küttesüsteemid vastavad sätestatud ohutusstandarditele. Need süsteemid on läbinud ka kõige karmimad testid ning on tunnustatud sobivaiks kasutamiseks koduses majapidamises. Ning vähemtähtis ei ole ka see, et neid on ääretult lihtne kasutada, sest te saate neid paigaldada ükskõik kuhu enda kodus.

erinevad uuringud on näidanud, et tarbijad on infrapuna küttesüsteemidega väga rahul ning ka sellega, kuidas need kodu soojaks kütavad. Infrapuna küttekeha kasutades ei ole teil vaja muretseda enda perekonna ohutuse pärast ning selle mõju pärast keskkonnale ega ka suurte elektriarvete pärast. Te ei pea kunagi muretsema, kui talv on ees ootamas, sest te teate, et teil on kindel partner infrapunasüsteemi näol, mis hoiab teie kodu mõnusa ja soojana terve külma aja.

 

Lisa kommentaar