Call Us Free: 1-800-123-4567

Kodu soojustamisega vähendate energiakulu ning hoiate kokku arvetelt

Kodude soojustamine on aina rohekm populaarsust koguv teenus meie kliimas. Lisades kodule soojustust, hoiate kindlasti kokku enda elektri ja sooja arvetelt ning piirate soojakadu majast. Ühesõnaga hoiate ära selle, et te ei küta enam „õhku“, vaid kogu soojus jääb teie majapidamisse püsima.  Kui soojustate kasvõi ainult osa enda kodust, mis laseb välja kallist soojusenergiat teie majast, on tulemuseks oluline kokkuhoid.

Kas te teadsite, et:

  1. Teie maja seinad annavad ära 35% soojusest
  2. umbes 25% soojusest kaob katuse kaudu
  3. teine 25% soojusenergiast lipsab välja läbi uste ning akende

Kui näiteks temperatuur talvel oluliselt langeb, siis soojenenud õhk suundub üles lae alla. Teie peate seega õhku soojendama kas radiaatorite või muude küttesüsteemidega ning seetõttu tõusevad ka teie küttearved. Maja soojustamisega saavutate aga selle, et lisate majale ue kihi soojapidavaid materjale just nendesse kohtadesse, mis annavad ära kõige rohkem soojusenergiat väikeste avade või pragude kaudu. Kolm peamist maja soojustamise viisi on järgmised:

  1. Seinte sisu soojustamine. Maja välisseinad on ehitatud nii, et seal on pisikesed vvahet näiteks kahe õhukese telliskivikihi vahel, mille sees olev avaus on ideaalne soojustusmaterjali lisamiseks. Seda tehakse järgmiselt: Välisseintesse puuritakse väikesed augud ning nende kaudu lastakse sisse soojustusmaterjal. Seda kutsutakse puhutud kodusoojustamiseks. Puhutud kodusoojustust soovitatakse tellida elukutseliste soojustajate poolt teenusena, et tagada selle õige paigaldus ning 100% efektiivsus. Seine soojustamine võib säästa teile üle 100€ igal aastal küttearvetelt.
  2. Pööningu soojustamine. Selle tegemiseks tuleb väga paks kihti soojustusmaterjali laotada pööningu põrandale. Et tagada piisav soojapidavus, soovitatakse soojustusmaterjali pööningule lisada vähemalt 270 mm ulatuses. Pööningu soojustamise võite te vabalt ka ise ette võtta, kui teil ei ole raskesti ligipääsetavaid või muud moodi keerulisi alasid pööningul, millega võiks siis tegeleda elukutseline paigaldaka. Kui ka pööning on saanud lisasoojustuse, siis võite te enda energiakulutustelt kokku hoida juba üle 200€ aastas.
  3. Tuuletõmbusekindlaks tegemine. Pisikesed praod ning väikesed vahed uste ja akende ümber ei prugi küll silma riivata, kuid need on piisavalt suured, et nende kaudu pääseks majast välja umbes 20% kodusoojusest. Seega on nende pragude kinnipanemine ülioluline selleks, et nende kaudu külm õhk majja tungida ei saaks ning ka soe välja ei pääseks. Selliste piirkondade hulka kuuluvad lisaks uste ja akende pragudele ka võtmeaugud, ningvahed põrandalaudade vahel, mis tuleks samuti hoolega kinni panna, et vältida soojakadu.

Kõigi kolme kodusoojustamise protsessi juures on viimane kõige lihsam ning taskukohasem tegemiseks, kuna pragude kinnipanemise materjale on ehituspoodides laialt saadaval ning selle tööga saab igaüks kerge vaevaga hakkama. Suuremate tööde jaosk tuleb kindlasti leida rohkem aega ning ka rahalisi vahendeid, sest võib juhtuda, et peate kutsuma paigaldusfirma neid töid teostama.

Lisa kommentaar