Call Us Free: 1-800-123-4567

Nutikad vannitoa lahendused

Praktiline vannitoamööbel

Kui põrand, seinad ja lagi hakkavad vannitoas juba valmis saama, siis peaks hakkama põhjalikumalt mõtlema vannitoamööblile ja muudele sisustuselementidele. Mitte ühestki vannitoast ei tohi kindlasti puududa WC-pott, valamu, segisti, dušinurk või vann ning sinna hulka kuuluv dušikomplekt. Ka sanitaartehnika valimisel peab olema nutikas ning kasutama olemasolevat pinda ratsionaalselt ja arvestama kõikide pereliikmete vajadusi. Näiteks, kui teie peres on väikseid lapsi, siis peaks eelistama vanni dušinurgale. Kui ruumi aga napib, siis on alternatiivseks võimaluseks sügava alusvanniga dušikabiin, mida saab väikelaste puhul kasutada ka vannitamiseks.

Kaasaegsed trendid

Sanitaartehnika osas on samuti tootevalik ääretult mitmekesine, alustades teada-tuntud akrüül- ja keraamilistest materjalidest ning lõpetades puiduga ja komposiitkivimiga . Akrüülist ja keraamilisest materjalist tooted on alati moodsad nii oma vormilt kui ka sisult, olles sobivad nii traditsioonilistesse vannitubadesse kui kaasaegsemasse atmosfääri. Seda rohkem, et aina enam tuleb müügile tooteid, kus klassikaline kujundus on asendunud julgemate vormidega, tavapärase voolujoonelisuse asemel kasutatakse ebakorrapäraseid pindu ja ka värvitoonidest kasutatakse erksaid ja kontrastseid toone.

Taolist mitmekülgsust ja innovaatilisust võib kohata näiteks vannide või segistite valikul, kuid näiteks ka vannitoavalamud võtavad aina uusi ja huvitavaid vorme, mis on niihästi mõeldud praktiliseks kasutuseks kui ka vannitoa ehteks. See aga ei pea ilmtingimata tähendama, et kõik vanaaegne ja klassikaline tuleks otsekohe välja vahetada kõige kaasaegsemate mudelite vastu. Oh ei! Palju kohtab poodides just klassikalisi viktoriaanlikust ajastust inspireeritud suursuguseid tooteid, mis on kokku sobitatud  tänapäevaste trendidega, kuid loovad vannitoas ometi mitmesaja aasta taguse kuningliku atmosfääri oma hiilguses ja säras.

Nutikus eelkõige

Aina enam pööravad inimesed tänapäeval tähelepanu vee- ja energia säästmisele ning seetõttu valitakse ka vannituppa eelkõige sellised tooted, mis on keskkonnasõbralikud, säästlikud ja nutikad. Sellepärast võib poeriiulitel kohata ka laia valikut veesäästlikke valamusegisteid ja dušikomplekte, mille voolutugevust saab reguleerida spetsiaalse vooluhulga piirikuga, pihustusdüüside või vee rikastamisega õhu abil. Kui varasemalt olid kontaktivabad segistid kasutusel esmajoones avalikes tualettruumides, siis aina suurenev teadlikkus vee- ja energia kokkuhoidmise kohta on toonud kaasa kontaktivabade segistite laialdase leviku ka meie kodudes.

Vähe ruumi pole takistuseks

Ruumipuudus on kõige suurem probleem esmajoones kortermajades, kus vannitoa pindala võib jääda 4 -6 m² ulatusse. Kuigi selline vannituba on väike, ei tähenda see, et peaks loobuma vannist, vannitoamööblist ja muust vajalikust. Näiteks võib leida, kus vannitoavalamu on paigaldatud  vanni kohale, mis jätab rohkem ruumi muude vajalike elementide jaoks ja samal ajal on võimalik nautida lõõgastavat vanni. Üks asi, mis hoiab ruumi kokku, on seinale paigaldatav WC-pott. Seinapoti paigaldamine peaks olema planeeritud samuti kogu remondi algusesse, kuna töö tuleb ära teha  enne seina plaatimist. Kõigepealt on vaja paigaldada seinasisene WC-raam ning alles seejärel täidetakse ning plaaditakse sein ja ühendatakse seinapott. Lisaks ruumi kokkuhoiule võimaldab  seinapott ka palju hügieenilisema keskkonna ja vajab vähem hooldamist võrreldes tavalise WC-potiga.

Kui vanni asemel soovitakse pigem dušinurka, siis ka siin on väga erinevaid võimalusi väikses vannitoas lisapinna tekitamiseks. Näiteks saab paigaldada duši alasse duširenni (vastavalt eelistustele kas seina äärde või keskele), mis vee mugavalt kanalisatsiooni suunab ja selle tulemusel jääb ülejäänud vannitoa põrand kuivaks. Dušialused on suured ja võtavad samuti enda alla palju ruumi, mistõttu on duširenn  just sobiv valik väikestesse vannitubadesse.

Veidi uudsema lahendusena on dušiala võimalik eraldada kas klaasist seinaga või saab näiteks kasutada selleks vaid dušikardinat. Kui šampooniriiul tundub liigse lisana ja võtab ruumi, siis remondi alguses tasuks mõelda seina sisse avause tegemisest, kuhu ära paigutada igapäevaselt vajalikud vannitoatarvikud nagu šampoon ja dušigeel.

 

Lisa kommentaar